www.archive-org-2013.com » ORG » U » UCLG-MEWA

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 564 . Archive date: 2013-06.

 • Title: 2015 sonrası kalkınma gündemi için sürdürülebilir ve katılımcı kentler esasdır
  Descriptive info: Anasayfa.. UCLG-MEWA Hakkında.. Genel Sekreterin Mesajı.. Misyon ve Vizyonumuz.. Yönetim Yapısı ve Organlar.. Üyelik.. Anatüzük.. Raporlar.. UCLG Hakkında.. Genel Bilgiler.. Başkanın Mesajı.. Misyon ve Vizyon.. Bölge Teşkilatları.. UCLG Komiteleri.. Görev Dağılımı.. UCLG Çalışma Grupları.. Haberler.. Yayınlar.. Bültenler.. E-Broşür.. Yayınlarımız.. İletişim.. Etkinlik Takvimi.. 2015 sonrası kalkınma gündemi için sürdürülebilir ve katılımcı kentler esasdır.. 6.. 02.. 2013.. 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi konulu üçüncü Üst Düzey Toplantısı Liberya Devlet Başkanı ve Üst Düzey Panel Seçkin Kişiler Eş-Başkanı Ellen Johnson Sirleaf ın ev sahipliğinde 29 Ocak 02 Şubat tarihlerinde Monrovia (Liberya da) gerçekleşti.. Toplantının ana konusu Sürdürülebilir Refah için Ulusal Yapı Taşları ydı ve ekonomik değişimi etkileme, yönetişim ve kurumsal yapı, alt yapı ve sürdürülebilirlik ve yeşil alanların arttırılmasının gerekliliği konuları müzakere edildi.. Dr.. Kadir Topbaş yerel ve bölgesel yönetimlerin görüşlerini dile getirdi ve kentlerin ekonomik büyümenin öncüsü olduğunun ve katılımcı ve  ...   sürdürülebilir girişimlerde pekçok kentin ön sırada yer aldığını hatırlattı.. Binyıl Kalkınma Hedefleri ve amaçları sadece küresel ya da ulusal hedefler olarak görülemeyeceğinden, gelecekteki kalkınma gğndeminin yerelleşmesi gerektiğini vurguladı.. Topbaş şu konularda kentsel alanlar için daha spesifik hedef ve göstergeler tanımlamak için çağrıda bulundu:.. -.. Eşitsizlikleri azaltmak.. temel hizmetlere evrensel erişim sağlamak (Güvenli su, sanitasyon, sağlık bakımı, kaliteli eğitim, ulaşım).. Gecekondu sakinlerinin hayat şartlarını iyileştirmek.. ve barınma hakkı sağlamak ,.. Yoksullar için istihdam ve gelir sağlamak.. özellikle gayri resmi sektörlere uyarlanacak yoksullukla ilgili yerel ekonomik politikaları desteklemek.. Çevresel sürdürülebilirliği sağlamak.. risk önlemeyi arttırma, sera gaz emisyonunu azaltma ve kentlerde yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik etme.. Dünyadaki yerel yönetimler genç istihdamını teşvik etmek, marjinal toplulukları güçlendirme ve cinsiyet eşitliğini teşvik etme suretiyle yerel ekonomileri destekleme ve şekillendirmede ve yoksulluğu ele almada önemli bir role sahiptir.. © 2013 Tüm Hakları UCLG-MEWA'ya aittir..

  Original link path: /2015-sonrasi-kalkinma-gundemi-icin-surdurulebilir-ve-katilimci-kentler-esasdir
  Open archive

 • Title: UCLG, temel hizmet sunumunu sağlamak için yerel yönetimlerin rolünü vurguladı
  Descriptive info: UCLG, temel hizmet sunumunu sağlamak için yerel yönetimlerin rolünü vurguladı.. 23.. 01.. Temel hizmetlere evrensel erişimi sağlamak, yoksulluk ve eşitsizlikleri azaltmak için yerel yönetimlerin sorumluluk ve taahhütlerinin bir parçası olarak UCLG, GOLD Küresel Raporu na katkı sağlamaktadır.. Bu rapor UCLG nin yerel ve bölgesel yönetimler, yerel demokrasi ve desantralizasyon konusunda dünya çapında bilgi kaynağı olmasını sağlamak için önemli bir araçtır.. GOLD I ve II nin ardından (Yerel Temel Hizmetlerin Yönetişimi konusuna odaklanan) GOLD III Binyıl Kalkınma Hedefleri ve BM 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi konularındaki müzakerelerde yerel ve bölgesel yönetimleri destekleyecek önemli veriler ortaya koymaktadır.. Bu bağlamda 17-18 Ocak 2013 tarihlerinde Barselona da bulunan UCLG Dünya Sekretaryası nda GOLD III Daimi Komitesi Toplantısı gerçekleşti.. GOLD III rapor sürecinin yarı dönemine denk gelen bu toplantı Koordinatör Dr.. David Satterthwaite ile bölge uzmanlarını UCLG Bölge Teşkilatları ve proje ortakları ile bir araya getirerek taslak raporları ve şu ana kadar olan gelişmeleri müzakere etme imkanı sundu.. İki gün süren toplantı zengin bir bilgi paylaşımı sağladı ve ön sonuçlar olarak adlandırabileceğimiz bir dizi ortak konuyu ön plana çıkardı:.. - Temel  ...   bir engeldir.. Ulusal bilgiler en büyük ihtiyaç ve eşitsizliklerin nerede bulunduğunu bilmeyi imkansız hale getiriyor, sonuç olarak kentler bünyesinde en çok ihtiyaç duyulan hizmet ve nüfusları hedeflemek de imkansız hale geliyor.. (Yerel Yönetimler faaliyete geçmek için bu tür bilgiye ihtiyaç duyarlar);.. - Gecekondularda ikamet edenler temel hizmetlere erişim için kentin diğer sakinlerine gore daha fazla para öderler (özellikle su ve sanitasyon için);.. Innovasyon yerel sorunlar için genellikle en içten çözümdür.. Yerel temel hizmet sağlamadaki pekçok sorunun yeni ve yaratıcı çözümlerle üstesinden gelebilmek için yerel faaliyetlere odaklanmak önemlidir.. (genellkle, bu innovasyonların kısa vadeden uzun vadeye ve küçük projelerden büyüklere uzanması için desteğe ihtiyaçları vardır).. Bu verimli toplantıya müteakip ve revizyonların yapılmasının ardından raporu oluşturacak her bölüm için bölge teşkilatlarında workshop yapılacak.. Yerel Seçilmiş yetkililerin ve uygulayıcıların yer alacağı bu workshoplarda içerik gözden geçirilerek hemşehrilere daha iyi hizmet sağlamak için politik tavsiyeler üretilecek.. GOLD III Raporu nun.. son hali 2013 yılında Rabat ta gerçekleşecek IV UCLG Kongresi nde sunulacak ve uluslararası kamuoyu tarafından belirlenen Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri nin değerlendirilme tarihinin hemen öncesinde 2014 yılında basılacak..

  Original link path: /uclg-temel-hizmet-sunumunu-saglamak-icin-yerel-yonetimlerin-rolunu-vurguladi
  Open archive

 • Title: 200’ün üzerinde yerel seçilmiş kadın Paris’deki Uluslararası Kadın Konferansı’nda bir araya gelecek
  Descriptive info: 200 ün üzerinde yerel seçilmiş kadın Paris deki Uluslararası Kadın Konferansı nda bir araya gelecek.. Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoë ile Paris Belediyesi Birinci Başkan Yardımcısı ve UCLG Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Anne Hidalgo 30 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında Paris Belediye Binası nda gerçekleşecek Yerel Seçilmiş Kadınların Küresel Konferansı na sizleri davet etmekten memnuniyet duyar.. Bu konferans UCLG nin kadın ağları, BM-Kadın, Metropolis, UCLGA, FLACMA ve CEMR tarafından düzenlenmektedir.. Konferans, bu komitenin üç ana  ...   temel hizmetlere erişimde kadınların rolü.. Kadınlar için daha güvenli kentler.. Cinsiyet Eşitliği, Küresel Kalkınma için bir Öncelik başlıklı konferans; kadınların tüm alanlardaki (politik, ekonomik, mali ve insani kalkınma) karar verme sürecine katılımının 2015 Sonrası Küresel Gündem de bir öncelik olması için öneriler ve bir yol haritası teklif edecek.. UCLG Başkanı Dr.. Kadir Topbaş ın video mesaj ile katılacağı konferansta İBB Meclis Üyesi Ayla Serpil Bağrıaçık Kadınların yerel karar alma sürecine katılmaları başlıklı yuvarlakmasa toplantısına katkı sağlayacak..

  Original link path: /200un-uzerinde-yerel-secilmis-kadin-parisdeki-uluslararasi-kadin-konferansinda-bir-araya-gelecek
  Open archive

 • Title: GUANGZHOU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
  Descriptive info: GUANGZHOU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.. 22.. 11.. 2012.. 14-17 Kasım 2012 tarihlerinde Çin in Guangzhou kentinde Metropolis Yönetim Kurulu ile birlikte birincisi gerçekleştirilen Guangzhou Ödülleri sahiplerini buldu.. 56 ülkeden pek çok kentin 225 projeyle başvuru yaptığı ödülde her kıtayı temsilen birinciler seçildi.. Ödül Töreni nde yarı finale kalan 15 kent içinden Orta Doğu ve Batı Asya (UCLG-MEWA) Bölgesi nden Kocaeli (Türkiye), Afrika Bölgesi nden Lilongwe (Malawi), Asya Pasifik (UCLG-ASPAC) Bölgesi nden Seul (Güney Kore), Kuzey Amerika dan Vancouver (Kanada) ve Avrupa dan Viyana (Avusturya) kentleri birinciliğe layık görüldüler.. MEWA Bölgesinin birincisi Kocaeli Belediyesi ise Çok Geç Olmadan: Deprem ile Yaşamaya  ...   Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Kadıköy (Türkiye), Meşhed, Tahran (İran) ile Zouk Mikael (Lübnan) bu kategorideki MEWA kentleridir.. UCLG Başkanı Kadir TOPBAŞ ın UCLG nin Nobel Ödülü olarak tanımladığı ve iki yılda bir verilecek olan Guangzhou Uluslararası Kentsel İnnovasyon Ödülü (kısa adı Guangzhou Ödülü) Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG), Dünya Metropoller Birliği (Metropolis) ve Guangzhou kenti arasındaki uzun dönemli işbirliği sonucunda kentsel innovasyon tecrübelerinin paylaşımını artırmak, kentlerin ve yerel yönetimlerin bu konudaki başarılı uygulamalarını tanıtmak ve kentsel innovasyona bilimsel bir yaklaşımın sözcülüğünü yapmak ve böylece dünya genelindeki kentlerin bütüncül, birbiriyle uyumlu ve sürdürülebilir kalkınmalarını ileriye götürmek amacıyla ortaya çıkmıştır..

  Original link path: /guangzhou-odulleri-sahiplerini-buldu
  Open archive

 • Title: 7. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu Gaziantep’te Düzenlendi
  Descriptive info: 7.. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu Gaziantep te Düzenlendi.. 15.. Tarihi İpek Yolu nun tekrar canlandırılması kapsamında, İpek Yolu nun barış, refah ve kültür yolu haline getirilmesi için bu yol üzerinde bulunan önemli kentlerin belediye başkanlarının bir araya geldiği İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu nun yedincisi bu sene 9-11 Kasım 2012 tarihleri arasında Gaziantep kentinde düzenlendi.. Zeugma Müzesi Kültür Merkezi nde düzenlenen 7.. Dünya İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Dünya Vatandaşları Örgütü (WCO) Başkanı Dr.. Young Hoon Kwaak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey in yanı sıra 30 ülkeden 124 yabancı konuk katıldı.. Türkiye den de 80 belediye başkanı veya temsilcisinin katıldığı forumda konuşan Kadir Topbaş Bu tip etkinlikler dünya hafızasını yeniden canlandırma adına büyük önem taşıyor.. İçinde bulunduğumuz dönemde dünyada  ...   alışveriş haline geldi ve gelecek nesiller için de bir sembol olacak.. Genç jenerasyonların barış içinde birlikte yaşaması olgusu, artık küresel bir köy haline gelen bu dünyada daha da güzel yaşanacaktır şeklinde konuştu.. İpek yolu nun ticaret yolu olarak bilinmesine rağmen, aslında farklı birçok boyutunun olduğunu kaydeden Bakan Fatma Şahin, İpek yolu nun yolculuğunda kadın vardır, çocuk vardır.. İpek bekleyen gelinlik kız, tüccar ve beklenen vardır.. Binbir Gece Masalları nın içerisinde çok önemli bir yeri vardır.. Hikâyelerde, şarkılarda, şiirlerde kendi kültüründe önemli bir geçmişi vardır, İpek Yolu nun.. dedi.. Forum içerisinde Kültürel Mirasın Korunması ve Gelecek Nesillere Aktarılması ve Geleneksel İpek Yolu Ticaretinden Geleceğin Ticaretine isimli iki farklı panel de gerçekleşti.. Belediye başkanlarının da soruları ve görüşleriyle katılım sağladığı panellerde çeşitli üniversite, kuruluş ve firmadan konuşmacılar yer aldı.. Akşam gerçekleştirilen yemek davetinde ise seneye sekizincisi düzenlenecek olan İpek Yolu Belediye Başkanları Forum unun Güney Kore nin Yeosu kentinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı..

  Original link path: /7-ipek-yolu-belediye-baskanlari-forumu-gaziantepte-duzenlendi
  Open archive

 • Title: UCLG Başkanı Kadir Topbaş Londra'da BM Üst Düzey Panel Toplantısı’na Katıldı
  Descriptive info: UCLG Başkanı Kadir Topbaş Londra da BM Üst Düzey Panel Toplantısı na Katıldı.. 2.. BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon un çağrısı üzerine oluşturulan ve üyeleri arasında UCLG Başkanı Dr.. Kadir Topbaş ın da yer aldığı BM 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konulu Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli nin ikinci toplantısı 1 Kasım 2012 tarihinde Londra da gerçekleşti.. İngiltere Başbakanı David Cameron un başkanlık yaptığı toplantıda panelin genel amaçları kabul edildi ve Panel in cevaplaması gereken temel sorular tartışmaya açıldı.. Panel de görüşlerini bildiren İngiltere Başbakanı David Cameron Yoksulluğun tamamen yok edilmesi için yapılacaklar belirlenmeli ve Binyıl Kalkınma Hedefleri nin güncellenmesi için gerekli adımlar atılmalı dedi.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ın da katıldığı Üst Düzey Panel Toplantısı nın İnsani Gelişme başlıklı oturumunda söz alan UCLG Başkanı Dr.. Kadir Topbaş, halkla yakından temas içinde olan yerel yönetimlerin Binyıl Kalkınma Hedefleri nin  ...   belirlerken yoksulluğun ortadan kaldırılması ana başlık olarak düşünülmeli, bu konuya etkisi olacak istihdam adalet, eşitlik ve sürdürülebilir büyüme gibi konular yoksulluğu ortadan kaldırma ana başlığı altında alt başlıklar olarak ele alınmalıdır.. TOPLANTIYA KATILAN ÜST DÜZEY PANEL ÜYELERİ:.. EŞ-BAŞKANLAR.. Susilo Bambang Yudhoyono, Endonezya Devlet Başkanı.. Ellen Johnson Sileaf, Liberya Devlet Başkan.. David Cameron, İngiltere Başbakanı.. ÜYELER.. Fulbert Gero Amoussouga (Benin).. Vanessa Petrelli Correa (Brezilya).. Yingfan Wang (Çin).. Maria Angela Holguin (Kolombiya).. Gisela Alonso (Küba).. Jean-Michel Severino (Fransa).. Horst Kohler (Almanya).. Naoto Kan (Japonya).. Ürdün Kraliçesi Rania (Ürdün).. Betty Maina (Kenya).. Abhijit Banerjee (Hindistan).. Andris Piebalgs (Letonya).. Patricia Espinosa (Meksika).. Paul Polman (Hollanda).. Ngozi Okonjo-Iweala (Nijerya).. Elvira Nabiullina (Rusya Federasyonu).. Graca Machel (Güney Afrika).. Sung-Hwan Kim (Kore Cumhuriyeti).. Gunilla Carlsson (İsveç).. Emilia Pires (Doğu Timor).. Kadir Topbaş (Türkiye).. John Podesta (Amerika Birleşik Devletleri.. ).. Tawakel Karman (Yemen).. Amina J.. Mohammed (resen)..

  Original link path: /uclg-baskani-kadir-topbas-londrada-bm-ust-duzey-panel-toplantisina-katildi
  Open archive

 • Title: Ekselansları Prenses Mathilde Gençlerle Buluştu
  Descriptive info: Ekselansları Prenses Mathilde Gençlerle Buluştu.. 17.. 10.. 16 Ekim 2012 tarihinde Istanbul da Belçika Prensesi Ekselansları, Mathilde, Uluslararası Genç Liderler Akademisi ni (UGLA) ziyaret etti.. UNICEF, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Merkezi, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve  ...   çalışmalar yürütüyor.. Ekselansları Prenses Mathilde, tüm dünyada çocuklar ve gençler için eşit fırsatlar yaratılmasında ve gençlere yatırım yapılmasının önemini vurguladı.. Gençlerin sosyal yeteneklerini ve küresel konulardaki bilgilerini geliştirmek için böyle bir liderlik programının önemine değindi.. UGLA gençlerin Sadece geleceğin liderleri değil, bugünün ortaklarıyız mottosunu çok beğendiğini belirtti.. Resimler..

  Original link path: /ekselanslari-prenses-mathilde-genclerle-bulustu
  Open archive

 • Title: 1 Ekim 2012 Dünya Habitat Günü “Değişen Kentler, Oluşan Fırsatlar” temasıyla kutlandı
  Descriptive info: 1 Ekim 2012 Dünya Habitat Günü Değişen Kentler, Oluşan Fırsatlar temasıyla kutlandı.. 10.. Konu ile ilgili UCLG Bildirisi ne ekteki belgeden ulaşabilirsiniz.. Belgeler.. 1 Ekim 2012 Dünya Habitat Günü Değişen Kentler, Oluşan Fırsatlar temasıyla kutlandı..

  Original link path: /1-ekim-2012-dunya-habitat-gunu-degisen-kentler-olusan-firsatlar-temasiyla-kutlandi
  Open archive

 • Title: UCLG Başkanı Kadir Topbaş BM Üst Düzey Paneli’nde Kentlerin Tecrübelerini Aktardı
  Descriptive info: UCLG Başkanı Kadir Topbaş BM Üst Düzey Paneli nde Kentlerin Tecrübelerini Aktardı.. 26.. 09.. 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi konulu BM Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli nin ilk toplantısı 24-25 Eylül 2012 tarihinde New York da yapıldı.. BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Eliasson, Panel üyeleri için hazırlık toplantısında: Kentler dünya nüfusunun %60 ını temsil ediyor ve size BM de ihtiyacımız var diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş a hoş geldiniz dedi.. Panel üyeleri 2015 Sonrası sürecin Rio+20 ve Habitat III gibi uluslar arası gündemde gerçekleşen diğer süreçlerle tamamen entegre olması gerektiği hususunda hemfikir oldular.. Panelin bağımsızlığının ve Panel raporunda farklı  ...   ve bölgesel yönetimlerin seslerinin Panelde duyulacağını taahhüt etti ve Panel üyelerinin yerel ve bölgesel yönetimlerle yapacağı bir toplantı düzenlemeyi teklif etti.. 2015 Sonrası hedefleri gerçekleştirmek için katalizörler tanımlamanın gerekliliği kabul edildi.. Suya erişim ve cinsiyet eşitliği gibi büyük etkiye sahip alanları tanımlamak gereklidir.. UCLG Başkanı 2015 Sonrası sürecin başta yerel ve bölgesel yönetimler olmak üzere farklı paydaşları güçlendirmesi çağrısında bulundu.. Eşitsizliklerin artması.. Binyıl Kalkınma Hedefleri nin en hassas noktasıdır.. Bu eşitsizliklerin pek çoğu dünya üzerindeki kent sakinlerine düzgün hizmet sağlanmadıkça ele alınamaz.. Jean-Michel Severino anlaşmazlıkları azaltmanın gerekliliğini vurguladı ve kalkınma ile büyümeyi gerçekleştirmek için 2015 sonrası gündemindeki yönetişim konularını ele aldı..

  Original link path: /uclg-baskani-kadir-topbas-bm-ust-duzey-panelinde-kentlerin-tecrubelerini-aktardi
  Open archive

 • Title: Yerel ve Bölgesel Yönetimler Yeni Bir Kalkınma ve Habitat Gündemini Şekillendirmek için Çalışmalara Başladı
  Descriptive info: Yerel ve Bölgesel Yönetimler Yeni Bir Kalkınma ve Habitat Gündemini Şekillendirmek için Çalışmalara Başladı.. 200 ün üzerinde Belediye Başkanı ve yerel uygulayıcı, Dünya Kentsel Forumu Üçüncü Sürdürülebilir İnsan Yerleşimleri (Habitat III) Konferansı nda uluslararası kent yönetim mimarisi ve kalkınma konularını gözden geçirmek amacıyla toplandı.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve UCLG Başkanı Dr.. Kadir Topbaş, BM Yerel Yönetimler Danışma Komitesi nin (UNACLA) yeni Habitat Gündemi nin şekillenmesine katkı sağlayacağına dair taahhütlerini sundu.. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı nın oluşturulmasının temeli olan Habitat II sürecinin varisi olarak, UCLG tüm yerel yönetim ortaklarını birleşmeye ve uluslararası boyutta yerel ve bölgesel yönetimlerin önceliklerini savunmaya çağırdı..  ...   sırada yer almalıdır.. şeklinde konuştu.. Meksika Belediye Başkanı Marcelo Ebrad, uluslararası finansal mimaride değişim için çağrıda bulundu.. Napoli Belediye Başkanı di Magestri ise, yerel yönetimlerin bir araya gelmesini talep ederek, sürdürülebilir kalkınmanın köşe taşı olarak kültürün gelişimi ile küresel haklar için çağrıda bulundu.. FOGAR Başkan yardımcısı Carrasco, gündemde öncelikli olarak bölgesel uyumun oluşturulması gerektiğini belirtti.. Aralarında İsveç, Kanada, Kolombiya, Senegal ve Filipin in bulunduğu yerel yönetim birliği temsilcileri, hemşerilerine karşı sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için yerel yönetimlerin dünya çapında güçlendirilmesi gerektiğini kabul etti.. Habitat III ün küresel yönetişim ve politika oluşturma araçlarında karşılaşılan temsil yetersizliklerine değinmesi talebi Belediye Başkanları Yuvarlak Masası Toplantısında kabul edildi..

  Original link path: /yerel-ve-bolgesel-yonetimler-yeni-bir-kalkinma-ve-habitat-gundemini-sekillendirmek-icin-calismalara-basladi
  Open archive

 • Title: İstanbul’da düzenlenen BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu’nda UCLG Başkanı Kadir Topbaş BM Genel Sekreteri ile görüştü
  Descriptive info: İstanbul da düzenlenen BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu nda UCLG Başkanı Kadir Topbaş BM Genel Sekreteri ile görüştü.. 31.. 08.. BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forum u (UN AoC) Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın daveti ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon eş-başkanlığı ile İstanbul da düzenlendi.. Medeniyetler İttifakı, Kentler, Hemşehriler isimli özel bir oturum kentlere ve yerel yönetimlere ithaf edildi.. Forumda, küresel dayanışmanın arttığı bir dönemde kültürler-arası diyalog ve ortaklık için küresel bir platform olan İttifak ın önemini onaylayan 70 ülke, 15 uluslararası organizasyon önemli sayıda kurum, kuruluş ve STK yer aldı.. Sunumların yarısından fazlası İttifak ı hem mali hem de benzeri şekilde destekleyeceği, böylelikle İttifak ın gelecek aktivitelerinin daha iyi planlanabileceği ve var olan projeleri güçlendirebileceği yönünde güvence verdi.. Buna  ...   Kentler, Hemşehriler konulu oturumda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, UCLG ve UNACLA Başkanı Kadir Topbaş, Dakar Belediye Başkanı ve UCLG Afrika Başkan Yardımcısı Khalifa Ababacar Sall, ABD, Uluslararası Yaratıcı Kentler kurucusu ve yöneticisi Linda Lees, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Avrupa Konseyi Demokrasi Genel Direktörü Snezana Samardzic-Markovic ana konuşmacılar olarak yer aldı.. Yerel yönetimlerle ilgili olan üçüncü oturumun organizasyonu UCLG-MEWA tarafından gerçekleştirildi.. Başkan Topbaş, BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Başkan Sampaio ya UCLG nin İttifak çalışmasına olan bağlılığını ve barışın ve diyaloğun gelişmesine olan katkısını yineledi.. Ardından, UCLG Başkanı, BM Genel Sekreteri ve eşini konutunda ağırladı ve yerel ve bölgesel yönetimlerin Rio+20 hakkındaki görüşlerini paylaştı.. Başkan aynı zamanda, Genel Sekreteri 18 Haziran da Rio da gerçekleşek olan Kent Zirvesine davet etti..

  Original link path: /istanbulda-duzenlenen-bm-medeniyetler-ittifaki-istirakciler-forumunda-uclg-baskani-kadir-topbas-bm-genel-sekreteri-ile-gorustu
  Open archive

 • Archived pages: 564