www.archive-org-2013.com » ORG » U » UCLG-MEWA

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 564 . Archive date: 2013-06.

 • Title: الحكومات المحلية والتعاون في الشرق الاوسط
  Descriptive info: الصفحة الرئيسية.. UCLG-MEWA حول.. رسالة الأمين العام.. المهام والأهداف.. البنية التنظيمية للمؤسسة.. UCLG-MEWA عضوية.. النظام الداخلي.. التقارير.. UCLG حول.. المعلومات العامة.. رسالة رئيس المنظمة.. الرسالة والأهداف.. أعضاء المنظمة.. النظام الداخلي للمنظمة.. الفروع الأقليمية للمنظمة.. لجان المنظمة.. مجموعات عمل المنظمة.. الأخبار.. أخبار من.. التصريحات.. الأعلام.. قائمة المنشورات.. البروشورات الالكترونية.. نشراتنا.. تواصل معنا.. الحكومات المحلية والتعاون في الشرق الاوسط.. بناء القدرات والمؤسسات.. الهجرة والتنمية المشتركة.. البعد المحلي  ...   بالحكومات المحلية والتعاون في الشرق الآوسط.. تم أنشاء هذا الفريق العامل من قبل جمعية مدن فرانسا المعنية بالشرق الاؤسط، ويهدف هذا الفريق العامل الى الألمام بتطورات المجتمع الدولي في الشرق الاوسط ولأخذ الدور المناسب حيال الصراع الفلسطيني الاسرائيلي.. الإسهام في نشر السلام الدائم في الشرق الاوسط، وتعتبر هذه القضية هامة للغاية بالنسبة لهذا الفريق العامل ولمنظمة.. UCLG.. العالمية.. تقويم.. © 2013 جميع الحقوق محفوظة ل UCLG-MEWA..

  Original link path: /orta-dogu-ar
  Open archive

 • Title: Suriye Sorunu: WATAN Kuruluşu temsilcileri, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği'ni ziyaret etti
  Descriptive info: Anasayfa.. UCLG-MEWA Hakkında.. Genel Sekreterin Mesajı.. Misyon ve Vizyonumuz.. Yönetim Yapısı ve Organlar.. Üyelik.. Anatüzük.. Raporlar.. UCLG Hakkında.. Genel Bilgiler.. Başkanın Mesajı.. Misyon ve Vizyon.. Bölge Teşkilatları.. UCLG Komiteleri.. Görev Dağılımı.. UCLG Çalışma Grupları.. Haberler.. Yayınlar.. Bültenler.. E-Broşür.. Yayınlarımız.. İletişim.. Etkinlik Takvimi.. Suriye Sorunu: WATAN Kuruluşu temsilcileri, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği ni ziyaret etti.. 2.. 05.. 2013.. Suriye nin geleceği için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluşun temsilcileri, 2 Mayıs 2013 tarihinde UCLG-MEWA Genel Sekreteri Sn.. Mehmet DUMAN ı ziyaret ettiler.. Watan Derneği, uzman personel tarafından yönetilen bir  ...   alışverişlerinin ardından Sn.. DUMAN, yerel kapasitelerin profesyonellerin de desteğiyle güçlendirilmesi aracılığıyla, geleceğin Suriye sinin belediye faaliyetleri için hazırlanması doğrultusunda Watan Derneği ile ortaklık kurulması ihtiyacına dikkat çekti.. Aynı şekilde, Watan İstanbul Temsilcisi Yaser Sayyed OMAR, ortakların, dünya genelinde, hatta Suriye içerisinde, birçok alandaki projelere, eğitimlere maddi destek sağlamalarına ve lojistik destek vermesine olan ihtiyacı vurguladı.. UCLG-MEWA ile kurulacak olan yeni ortaklık çerçevesinde Sn.. OMAR, Watan ın, geleceğin Suriyesi nde bu alanda çalışmaya hazır olabilmek için yerel yönetimlerin faaliyetlerine katılacağını sözlerine ekledi.. © 2013 Tüm Hakları UCLG-MEWA'ya aittir..

  Original link path: /suriye-sorunu-watan-kurulusu-temsilcileri-uclg-mewa-genel-sekreterligini-ziyaret-etti
  Open archive

 • Title: Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi
  Descriptive info: Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi.. 29.. 04.. konulu toplantı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) işbirliği ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği nin ev sahipliğinde 25 Nisan 2013 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nde (KKTC) gerçekleşti.. Toplantının açılış oturumunda Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut ÖZÇINAR, TBB Genel Sekreteri Hayrettin GÜNGÖR, KKTC Başbakanı İrsen KÜÇÜK, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım ÇAVUŞOĞLU, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim AKÇA  ...   için yerel yönetimlerin ortak projeler geliştirmesinin gerekli olduğunu belirterek, UCLG bünyesinde yerel yönetimlerdeki idari ve mali kapasitenin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Kuzey Kıbrıs taki Yerel Yönetimleri UCLG ye üye olmaya davet etti.. Dünyanın farklı kentlerinden yerel yönetim temsilcilerini bir araya getiren ve tecrübe paylaşımına imkân sağlayan konferansta Belediyelerde Ölçek Sorunu ve Hizmet Görme Kapasitesi , Merkezi İdare ve Yerel Yönetimler Arasında Görev ve Yetki Paylaşımı , Belediyelerde Mali Yapı ve Gelirler ve Belediyelerde Su ve Atık Yönetimi konularında sunumlar yapıldı.. Resimler..

  Original link path: /belediyelerde-idari-ve-mali-kapasitenin-gelistirilmesi
  Open archive

 • Title: Gazze’den Belediye Başkanları UCLG-MEWA’yı Ziyaret Etti
  Descriptive info: Gazze den Belediye Başkanları UCLG-MEWA yı Ziyaret Etti.. 26.. Filistinli ve Türk belediyeler arasında kardeş şehir ilişkileri kurulmasını teşvik etmek için yapılacak olan toplantının hazırlık faaliyetleri çerçevesinde, UCLG-MEWA, Gazze Şeridi nden Belediye Başkanları ve seçilmiş temsilcilerden oluşan bir heyet için 12-16 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul a bir ziyaret düzenlemesine katkıda bulunmuştur.. İstanbul da kaldıkları  ...   olan bir dizi ilçe belediyesi ile görüşme imkanı olmuştur.. Ayrıca heyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne ait olan, belediyenin tüm faaliyetlerinin sunulduğu Bilgilendirme Çadırı ile İSKİ gibi bazı tesisleri ziyaret etmiştir.. Bu ziyaretin, Filistinli ve Türk belediyeler arasında daha derin işbirliklerinin gerçekleşmesi için zemin hazırlayacağını düşünen UCLG-MEWA, MEWA bölgesinde desantralize işbirliğinin geliştirilmesi için çalışmaya devam edecektir..

  Original link path: /gazzeden-belediye-baskanlari-uclg-mewayi-ziyaret-etti
  Open archive

 • Title: JADE project 2nd newsletter, November 2012
  Descriptive info: JADE project 2nd newsletter, November 2012.. 18.. Belgeler..

  Original link path: /jade-project-2nd-newsletter-november-2012
  Open archive

 • Title: 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Seçkin Kişiler BM Üst Düzey Paneli 4. Toplantısı (25-27 Mart 2013, Bali, Endonezya)
  Descriptive info: 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Seçkin Kişiler BM Üst Düzey Paneli 4.. Toplantısı (25-27 Mart 2013, Bali, Endonezya).. 17.. 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli Dördüncü Toplantısı 25-27 Mart tarihlerinde Bali, Endonezya da gerçekleşti.. Toplantının odak noktası Kalkınma Ortaklığı idi.. 2015 Sonrası gündem için yeni hedefler belirlemek adına ilk girişimler yapıldı.. UCLG Başkanı Kadir TOPBAŞ ın ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Justine GREENING tarafından temsil edilen İngiltere Başbakanı David CAMERON un da dâhil olduğu dört panel üyesi toplantıya katılamadı.. Panel; ortak bir kalkınma gündemine küresel bir sahiplenme arayan açık, şeffaf ve kapsayıcı bir sürecin önemini vurguladı ve tüm paydaşların eşit ortaklığı ile sağlanabilecek dönüştürücü, insan odaklı ve gezegene karşı duyarlı bir kalkınma gündemine imkân verecek yenilenmiş bir küresel ortaklığın oluşturulmasının gerekliliğini tanımladı.. Böyle bir ortaklık eşitlik, sürdürülebilirlik, dayanışma, insanlığa saygı ve paylaşılan sorumluluklara dayanmalıdır.. Sonuç bildirisi ekonomik  ...   zenginleştirilmiş işbirliği modellerine ihtiyaç duyulacaktır.. Yukarıda bahsedilen yönetimin tüm seviyelerini dâhil etme gerekliliğinin dışında, yerel bilginin toplanması ve karar verme aşamasında dikkate alınması hususu tasdik edildi.. Üst Düzey Panel in dördüncü toplantısı esnasında 2015 sonrası ve Habitat III e doğru Yerel ve Bölgesel Yönetimler Küresel Görevgücü nün İstanbul Bildirisi nde yansıtılan görüşleri tüm panel üyelerine dağıtıldı.. UCLG Başkanı nın video mesajı panel üyeleri ile paylaşıldı ve Panel in iç platformuna yüklendi.. UCLG ayrıca bu videoyu kendi web sitesinde yayınladı.. Üst Düzey Panel Mayıs 2013 sonunda raporunu Genel Sekreter e sunacak.. UCLG Yerel ve Bölgesel Yönetimler Küresel Görevgücü bu vesile ile 28 Mayıs 2013 tarihinde BM Genel Merkezi nde toplanarak 2015 sonrası gündemine alt ulusal perpektifi sunacak.. UCLG-MEWA Genel Sekretaryası UCLG Dünya Sekretaryası ile işbirliği içinde Üst Düzey Panel Tolantısı nda belgelerin ve diğer materyallerin hazırlanmasında yardımcı olmuştur..

  Original link path: /2015-sonrasi-kalkinma-gundemi-seckin-kisiler-bm-ust-duzey-paneli-4-toplantisi-25-27-mart-2013-bali-endonezya
  Open archive

 • Title: Haberler - Sayfa 2
  Descriptive info: UCLG-MEWA Kongresi Tahran, İran.. UCLG-MEWA Kongresi 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde İran ın başkenti Tahran da ger&cced.. Devam.. 3.. Yerel ve Bölgesel Yönetimler Forumu nun seçilmiş temsilcileri Akdeniz de Demokratik Yönetişime Bağlılıklarını İfade Ediyor.. Marsilya Belediyesi ve Provence-Alpes-Cote d Azur Bölg.. Cenin Belediyesi nden gelen Filistin Heyeti, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği ne resmi bir ziyarette bulundu.. Pendik Belediyesi ile ortaklıkları çerçevesinde, Ce.. Suriyeli Mülteciler Krizi: Sınırdaki Belediyeler.. Seçilmiş ve  ...   Bölgelerarası Komitesi, Ak.. 2015 Sonrası Gündem: Engellilik ve Gelişme.. 2015 Sonrası Gündem.. Newruz Bayramınız Kutlu olsun.. UCLG-MEWA bölgesindeki ülkeler tarafından coşkuyla kutlanan Nevruz Bayramı nın.. 2015 Sonrası ve Habitat III hakkında Yerel ve Bölgesel Yönetimler Küresel Görev Gücü toplantısı.. Yerel ve Bölgesel Yö.. Suriye Barış Misyonu.. Suriye nin komşu ülkeleri olan Lübnan, Ürd&uum.. UCLG-MEWA Kongresi , 10-11 Nisan 2013 Tahran.. 1.. 4.. 5.. 6.. 7.. 8.. 9.. 10..

  Original link path: /haberler/?p=2
  Open archive

 • Title: Haberler - Sayfa 3
  Descriptive info: IOPD Vatandaşların Katılımı Konusundaki En İyi Uygulamalar Ödülü.. Uluslararası Katılımcı Demokrasi İzleme Ağı (IOPD) yerel düz.. 2015 sonrası kalkınma gündemi için sürdürülebilir ve katılımcı kentler esasdır.. 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi konulu üçünc&.. Erken Dönem Çocuk Gelişimi Uluslararası İstişare Toplantısı.. UNICEF-Türkiye ve İstanbul Bü.. UCLG, temel hizmet sunumunu sağlamak için yerel yönetimlerin rolünü vurguladı.. Temel hizmetlere evrensel erişimi sağlamak, yoksulluk ve eşitsizli.. 200 ün üzerinde yerel seçilmiş kadın Paris deki Uluslararası Kadın Konferansı nda bir araya gelecek..  ...   Yönetişim: Gelişme Adalet için Ken.. GUANGZHOU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.. 14-17 Kasım 2012 tarihlerinde Çin in Guangzhou kentin.. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu Gaziantep te Düzenlendi.. Tarihi İpek Yolu nun tekrar canlandırılması kapsamında, İpek Yolu nun barış, refah.. UCLG Başkanı Kadir Topbaş Londra da BM Üst Düzey Panel Toplantısı na Katıldı.. BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon un çağrısı üzerine oluşturulan ve üyeler.. Ekselansları Prenses Mathilde Gençlerle Buluştu.. 16 Ekim 2012 tarihinde Istanbul da Belçika Prensesi Ekselansları, Mathilde, Ulusl..

  Original link path: /haberler/?p=3
  Open archive

 • Title: Haberler - Sayfa 4
  Descriptive info: 1 Ekim 2012 Dünya Habitat Günü Değişen Kentler, Oluşan Fırsatlar temasıyla kutlandı.. 1 Ekim 2012 Dünya Habitat Günü Değişen Kentler, Oluşan Fırsa.. UCLG Başkanı Kadir Topbaş BM Üst Düzey Paneli nde Kentlerin Tecrübelerini Aktardı.. 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi konulu BM Seçkin Kişiler Üst Düze.. Gaziosmanpaşa Belediyesi Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN, 12.. 09.. 2012 tarihinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr.. Yerel ve Bölgesel Yönetimler Yeni Bir Kalkınma ve Habitat Gündemini Şekillendirmek için Çalışmalara Başladı.. 200 ün üzerinde Belediye Başkanı ve yerel uygulayıcı, Dünya Kentsel Forum.. İstanbul da düzenlenen BM Medeniyetler  ...   u (UN AoC.. ULUSLARARASI GUANGZHOU KENTSEL İNNOVASYON ÖDÜLLERİ SON BAŞVURU TARİHİ.. UCLG, Metropolis ve Guangzhou Kenti, Uluslararası Guangzho.. UCLG Başkanı Kadir Topbaş, 2015-Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst-Düzey Paneli ne üye seçildi.. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon 31 Temmuz 2012 tarihinde Binyıl Kalkınma Hedef.. UCLG EŞ BAŞKANI WAN QINGLIANG BAŞKAN KADİR TOPBAŞ I ZİYARET ETTİ.. Eski Guangzhou Belediye Başkanı ve Çin Belediye Başkanları.. Tunus daki Desantralizasyona Destek Konferansı.. Tunuslu Kentler Ulusal Federasyonu (FNVT), Tunus İçişleri Bakanlığı, Birleşmiş Kentler.. Fatih Belediyesi Ziyareti.. 24 Temmuz 2011 Salı günü UCLG-MEWA Genel Sekreteri..

  Original link path: /haberler/?p=4
  Open archive

 • Title: Haberler - Sayfa 5
  Descriptive info: Kadıköy Belediyesi Ziyareti.. UCLG MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, İstanbul Kadı.. Sancaktepe Belediyesi Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman 21 Temmuz 2012 tarihinde Sancaktepe Belediye Başkanı İs.. Sancaktepe Kaymakamlığı Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman 21 Temmuz 2012 tarihinde Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah.. Africités Zirvesi, Dakar, 4-8 Aralık 2012.. Dakar Kenti, 4-8 Aralık 2012 tarihleri arasında 6.. Africités Zirvesine ev sahipliği yap.. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman 09 Temmuz 2012  ...   nun 6.. Oturumunu 1.. Birleşik Arap Emirlikleri Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Sayın Mehmet Duman İstanbul daki Birleşik Arap Emirlikleri Baş.. İtalya Konsolosluğu Ziyareti.. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN, İtalya Başkonsolosu Gianluca Alberini yi makamın.. Rio +20 Zirvesi nde Yerel Yönetimler tarafından yapılan konuşma.. BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı Rio+20 Yerel Yönetimler Temel Grubu.. Rio+20 Yeryüzü Zirvesi öncesinde gerçekleşen Kentsel Zirve de yerel ve bölgesel yönetimler önemli mesajlar verdiler.. Geçtiğimiz Nisan da New York ta yapılan hazırlı..

  Original link path: /haberler/?p=5
  Open archive

 • Title: Haberler - Sayfa 6
  Descriptive info: Tunus: Desantralizasyon Konferansı: demokrasi ve yerel kalkınma için güçlü bir araç.. Yaklaşık 200 yerel ve merkezi yönetim, bölgesel ve ulusl.. UCLG Kentsel Sağlık Komitesi Açılış Toplantısı 6-7 Mayıs 2012 Tarihinde İstanbul da Yapıldı.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin öncül.. Birleşmiş Milletler in First Lady si Sayın Yoo (Ban) Soon-Taek in UCLG-MEWA ziyareti.. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki  ...   ÇANAKKALE DE GERÇEKLEŞTİ.. TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BULUŞMASI ÇANAKKALE DE GERÇEKLEŞTİ &C.. Musul Vali Yardımcısı.. MUSUL LU YEREL YÖNETİCİLER HEYETİ UCLG-MEWA.. Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin İstediği Gelecek.. Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin İstediği Gelecek: BM Gen.. Dünya Su Forumu.. Dünya Su Forumu Marsilya da 12-17 Mar.. Türk Dünyası Belediyeler Birliği.. Türk Dünyası Belediyeler Birliği nin 3.. O.. Kentsel Saglik Komitesi.. Mashhad_metropolis..

  Original link path: /haberler/?p=6
  Open archive

 • Archived pages: 564